Вода для Ботсаду

Титульна _вода для Ботсаду

ЗРОБИТИ ВНЕСОК

Банківський переказ в гривні:

БО «БФ «Пелі кен лів»

Код ЄДРПОУ 41215609

п/р № UA083052990000026007036216712

в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Київ 

МФО 305299

Призначення платежу: благодійний внесок

Оплатити через Лікпей посилання: https://www.liqpay.ua/uk/checkout/i8233087679

QR code для платежу через Liqpay:

 

Територія Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України входить до природно-заповідного фонду України. Це оаза природи серед міста. Однак, збереження багатьох видів рідкісних рослин буде можливе, якщо створити систему поливу в ньому.

Ми вирішили почати будівництво системи поливу з Дендрарію рідкісних рослин, що займає площу 30га або ¼ частини площі БотСаду. Дендрарій – це унікальна колекція з 674 видів, 22 різновидів, 35 гібридів та 274 культиварів деревних рослин з різних частин Помірного кліматичного поясу. 

Дендрарій створювали з 1944 року для випробовування нових для Києва видів та як загальнодоступну навчальну базу. Кожне дерево в колекції має свою історію, більшість із них належать до видів з високим охоронним статусом, згідно переліку МСОП. Розміщений на правому, високому, березі Дніпра, з видами на Видубицький монастир та Печерську лавру, Дендрарій став улюбленим місцем відпочинку киян, домівкою для птахів та білок у центрі міста. На фоні аномальних літніх та зимових посух останніх років, рідкісні дерева опинились у критичних умовах пересушеного ґрунту, що загрожує існуванню цих насаджень. Рослини, що знаходяться зараз у найбільш критичному стані, працівники Дендрарію поливають вручну, але це не є сталим рішенням. Потрібна система поливу.

Її створення вимагає великих капіталовкладень, тому, щоб забезпечити будівництво системи поливу та безперервний розвиток проєкту та не втрачати дорогий для рослин час, ми поділили площу Дендрарію на 64 блоки. Орієнтовна вартість встановлення системи на кожному блоці – 150000 грн. Таким чином, ми поступово, по мірі надходжень коштів, надаємо рослинам Дендрарію легкий доступ до життєвонеобхідної вологи. 

Створена система подовжить життя дерев до 200-300 років, як це відбувається у оптимальних природних умовах, та надасть можливість зростати новим насадженням.

Проєкт інфраструктурний та досить об’ємний. Але ми віримо, що гуртом впораємося. 

Кожна гривня важлива для нашої спільної справи! 

Як нам можна допомогти: 

– Підтримай проєкт своїм благодійним внеском.

– Посади #вашедеревовБотсаду. Для цього обери дерево з колекційних дерев, запропонованих командою Дендрарія Рубцова та зроби донат на будівництво системи поливу від 20000 грн для приватних осіб та 30000 грн для компаній. Пиши нам – ми надішлемо перелік доступних для висадки дерев. В серці Києва буде зростати родинне/корпоративне дерево, яке своїм існуванням рятує інші дерева.

– Прийди на вже легендарні розкопки траншей для прокладання системи поливу – стань безпосереднім учасником будівництва поливу. Слідкуй за інформацією щодо можливості волонтерства на сторінці Facebook групи «Волонтери ботанічного саду» https://www.facebook.com/groups/295859318155879 та нашому телеграм каналі @pelicanlive.

Сума пожертвування не підлягає поверненню (благодійність). Отримання Фондом коштів на рахунки проєкту є вашою згодою на це. Якщо нам вдасться залучити більше, ніж потрібно коштів для проєкту «Вода для Ботсаду», то надлишок коштів буде використано для проєкту «Тепло для Оранжерей» в Ботсаду.

Ми також запрошуємо відповідальний корпоративний бізнес до співпраці. Віримо, що цей проєкт є унікальною можливістю залишити свій слід у збереженні природи та міського ландшафту Києва.

Результати проєкту:

Докладний фінансовий звіт по проєкту доступний за посиланням: Фінансовий звіт по будівництву системи поливу

16 липня 2021 року відбувся офіційний запуск перших 3 блоків нової системи поливу для Дендрарію Рубцова. Колекція садових жасмінів, ясени та карії вперше отримали сталу воду за 30 років.

 • 83 436, 12 грн отримано від доброчинців і доброчинниць;
 • 195 людей долучилися фінансово: 186 людей стали доброчинцями кампанії через платформу Kind Challenge і ще 9 – зробили прямі перерахунки на проєкт на рахунок “Peli can live”;
 • Школа №5 Печерського району міста Києва зробила найбільший внесок через платформу Kind Challenge: щоб зібрати кошти, у школі провели благодійний ярмарок;
 • Colonnade Ukraine стала першою компанією, яка приєдналася до проєкту і профінансувала один із блоків системи поливу;
 • більше 30 волонтерів та волонтерок протягом двох тижнів викопали 423 метри траншеї, щоб запустити воду;
 • перші блоки системи поливу охопили садові жасміни, ясени та карії;
 • закладена магістраль, що є основою для перекидання води на ділянки Дендрарію, що розміщені на плато.

Серпень 2022 року 

Офіційно відкрито 9 блоків нової системи поливу для Дендрарію Рубцова, що разом простягнулися на 1520м. Сосни та ялини отримали воду.

 • 110 554.68 грн склала середня вартість будівництва одного блоку поливу (включаючи фінансові та нефінансові внески)
 • 273 внески отримано 
 • 279000 грн отримано на першому етапі проєкту в рамках програми дофінансування фінансових ресурсів від «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні» (кошти корпоративних донорів, доброчинців, що висаджували свої дерева та кошти, передані нам «ІСАР Єднання». Завдяки програмі ми збиралися осінню та зимою 2021 року в Ботсаду та розбудовували нашу спільноту #друзіботаніки (на словах «ми збиралися» дати посилання http://druzibotaniky.tilda.ws).
 • 109 472.11 грн отримано на другому етапі від доброчинців і доброчинниць;
 • Нас знов підтримала школа: Учні та батьки 6-х класів 2021/2022 навчального року Новопечерської школи стали учасниками проєкту #вашедеревовБотсаду. 
 • Сіті банк Україна профінансував будівництво  двох блоків на соснових, і саме там зростають корпоративні дерева Банку – 8 модрин західних (Western larch);
 • Страхова компанія «Перша» висадила 5 ялин шорстких (Dragon Spruce),  чим підтримала будівництво 2 блоків поливу;
 • більше 70 волонтерів та волонтерок долучилися до будівництва системи поливу, вони і копали траншеї, і навіть самостійно винаймали малу техніку, щоб з її допомогою копати траншеї там, де було це можливо.  
 • 800 метрів труби, 23 ковери та інші матеріали – це наш резерв на наступні блоки

Збір коштів на побудову системи поливу продовжується.

Scroll to Top