Підтримка ”Міста Добра”

Будівництво Міста Добра (лінк на сайт: https://misto-dobra.com.ua/en/home/ ) в Чернівцях – це проєкт Благодійного Фонду «Я Майбутнє України». Прототип цього проєкту вже існує з 2017 року в орендованому приміщенні. Основна ідея проєкту – створення центру, що став би притулком для мам та їх дітей, що разом опинилися в скрутній ситуації, та щоб діти не потрапляли в інтернати. У 90% цих дітей є біологічні батьки. Бідність, відсутність належних умов проживання, насильство у сім’ях – основні причини розлучення дітей із найріднішими. У прототипі Міста Добра вже знайшли підтримку понад 200 мам: сиріт, безхатьків, випускниць інтернатів та жертв насилля у сім’ї. Випускниці центру мають професію, роботу, можуть самостійно орендувати належне житло. Вони подолали кризу і зараз допомагають іншим жінкам подолати їх біду. 540 дітей врятовано від інтернатів, багато серед них дітей з інвалідністю.

З 2018 року ми підтримуємо проєкт Благодійного Фонду «Я Майбутнє України» – будівництво Міста Добра в Чернівцях.

Ми структуруємо потреби та формуємо невеликі підпроєкти, наприклад:

1. Ремонт та обладнання кухні та їдальні «Міста Добра» (2018)

Проєкт був націлений на забезпечення базових потреб життєдіяльності людей, що живуть у кризовому центрі та надати можливість заробітку за рахунок продажу харчової продукції. В проєкті були враховані технологічні та гігієнічні норми, а також сучасні вимоги до безпеки кухонь і ефективного кухонного обладнання. Всі задачі були реалізовані у досить тісному просторі. Обладнання буде корисним для потенційного вивчення основ готування та пришвидшеного отримання відповідної професії. Крім цього, спеціальна програма майстер класів була продемонстрована працівниками Ашану для дітей та мам.

2. Автономна каналізація у «Місті Добра» (2018)

Метою проєкту було доповнення автономною системою очистки стічних вод Міста Добра, що є важливим елементом сучасної інфраструктури. Задовільні санітарні умови в таких кризових центрах є важливою необхідністю, адже найчастіше в них перебувають саме жінки з маленькими дітьми, яким потрібний ретельний догляд. Проживаючі жінки та діти у кризовому центрі «Місто добра» ознайомлені із екологічною та економічною каналізаційною системою з метою прикладу іншого рівня якості життя та сприянню розвитку екологічної свідомості

3. Встановлення пожежної сигналізації у «Місті Добра» (2019 – …)

Пожежна сигналізація є невід’ємною частиною задля повноцінної безпеки мам та дітей, що перебувають на території Міста Добра.

4. Забезпечення опалення у «Місті Добра» (2019 – …)

Незважаючи на безмежно велику кількість душевного тепла у Місті Добра, опалення житла є необхідним.

5. Закупівля плитки для спального корпусу у «Місті Добра» (2019 – …)

Затишок та комфорт сімей, що знайшли притулок у Місті Добра – це одна з базових потреб.

Результати проєкту

  

Ми активно працюємо над будівництвом Міста Добра. За період з 2018 – 2019 роки нам вдалося залучити більше 1.6 млн грн в цей проєкт.

Для ремонту та обладнання кухні та їдальні «Міста Добра» (2018) основними донорами були Deutsche Bank в Україні та, французький фонд «Foundation Auchan for Youth», що належить групі «Auchan». По закінченню проєкту з’явилась постійна можливість готувати для близько 70 жителів будинку та одночасно прохарчувати 150-170 осіб. Було створено чітке зонування кухонного простору в трьох вимірах (холодна і гаряча зони; зони для м’яса, овочів і випічки; професійна та загальна побутова зони). Загальний бюджет проєкту на сьогодні склав 583 000 гривень.

У втіленні проєкту Автономна каналізація у «Місті Добра» (2018) брали участь в ролі донорів та партнерів: Фонд «Ginger» через «Львівську Освітню Фундацію», «Благодійний фонд “Я майбутнє України”», та безпосередньо наш фонд. Бюджет проєкту склав 11 822 доларів США. На момент завершення проєкту було досягнуто того, що 70 користувачів системи водовідведення на добу можуть проживати у будинку без втрат для екології.

В 2019 році:

  • зроблено оплату на встановлення пожежної сигналізації від Deutsche Bank в Україні;
  • закуплено частину труб для опалення спального корпусу Міста Добра. Завдяки донору проєкту – ING Bank Ukraine;
  • отримано грант від Deutsche Bank в Україні на закупівлю плитки для спального корпусу Міста Добра.
Scroll to Top