Дерева для птахів

Людина звикла здавна створювати затишок навколо себе, виходячи з власних потреб, проте, досить часто потреби людини протилежні потребам інших організмів. Зокрема, досить сильно від цього страждають птахи.

Необачне ставлення до природи, розширення агропромислових площ та активні забудови і, відповідно, вирубка зелених зон призводить до знищення місць гніздування та годівлі птахів. Інколи це стає причиною загибелі птахів, а в перспективі може призвести до вимирання цілих видів.

Висадивши достатню кількість дерев, що багаті на насіння та плоди, ми зможемо забезпечити птахів природним кормом та місцями гніздування в весняно-літній період та підгодуватися у осіннє-зимовий період, адже диких природних місць для птахів з кожним роком стає все менше.

Саме це і є місією проєкту «Дерева для птахів» – озеленення міст, селищ, околиць, відновлення лісосмуг на полях з довгостроковим позитивним ефектом для птахів!

Результати проєкту

  

Завдяки 143-ом доброчинцям на платформі «Спільнокошт» фонду вдалося зібрати 89 550 гривень, 30 тис.грн отримано від приватного донора. 

В рамках проєкту у 2019 році:

  • близько 850 саджанців у м. Пирятин;
  • 3000 саджанців різних дерев та кущів, включно із 105 саджанців шипшини (Rosa canina) від нашого  Фонду у Національному природному парку “Тузлівські лимани”. Крім цього, нами зарезервована сума у розмірі 10000 грн – на весняно-літній полив рослин.
  • 40 дерев та кущів (калина, яблуня, тис ягідний, кедр від НПП “Сколівські Бескиди” та 25 кущів шипшини (від Фонду) висаджені в м. Сколе школярами Сколівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та їхніми батьками;
  • 76 саджанців навесні та 91 саджанець восени висаджено у с. Нові Петрівці.
  • запобігання скошенню двухсот молодих дерев, що росли на території майбутньої Межигірської Січі, в рамках проєкту річні та дворічні дерева дубу та клену гостролистого були викопані і пересаджені на схили Київського водосховища.
  • також на схилах Київського водосховища висаджено близько 400 жолудів дубу звичайного.

Всього у 2019 році висаджено більше ніж 4300 дерев та кущів. В висадці дерев прийняло участь більше 200 волонтерів. Ми плануємо і надалі висаджувати дерева для птахів. Проєкт було підтримано ГО «Крила Птаха» у Бучі, Київська область, висадка в Приірпінні відбулась без нашого втручання.

Scroll to Top