Вода для Ботсаду

РАХУНКИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ:

БО «БФ «Пелі кен лів»
Код ЄДРПОУ 41215609
п/р № UA083052990000026007036216712
в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Київ
МФО 305299
Призначення платежу: благодійний внесок

Оплатити через Liqpay: https://www.liqpay.ua/uk/checkout/i8233087679

  Територія Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України входить до природно-заповідного фонду України. Це оаза природи серед міста. Однак, збереження багатьох видів рідкісних рослин буде можливе, якщо створити систему поливу в ньому.

  Ми вирішили почати будівництво системи поливу з Дендрарію рідкісних рослин, що займає площу 30га або ¼ частини площі БотСаду. Дендрарій – це унікальна колекція з 674 видів, 22 різновидів, 35 гібридів та 274 культиварів деревних рослин з різних частин Помірного кліматичного поясу. 

  Дендрарій створювали з 1944 року для випробовування нових для Києва видів та як загальнодоступну навчальну базу. Кожне дерево в колекції має свою історію, більшість із них належать до видів з високим охоронним статусом, згідно переліку МСОП. Розміщений на правому, високому, березі Дніпра, з видами на Видубицький монастир та Печерську лавру, Дендрарій став улюбленим місцем відпочинку киян, домівкою для птахів та білок у центрі міста. На фоні аномальних літніх та зимових посух останніх років, рідкісні дерева опинились у критичних умовах пересушеного ґрунту, що загрожує існуванню цих насаджень. Рослини, що знаходяться зараз у найбільш критичному стані, працівники Дендрарію поливають вручну, але це не є сталим рішенням. Потрібна система поливу.

  Її створення вимагає великих капіталовкладень, тому, щоб забезпечити будівництво системи поливу та безперервний розвиток проєкту та не втрачати дорогий для рослин час, ми поділили площу Дендрарію на 64 блоки. Орієнтовна вартість встановлення системи на кожному блоці – 150000 грн. Таким чином, ми поступово, по мірі надходжень коштів, надаємо рослинам Дендрарію легкий доступ до життєвонеобхідної вологи. 

  Створена система подовжить життя дерев до 200-300 років, як це відбувається у оптимальних природних умовах, та надасть можливість зростати новим насадженням.

  Проєкт інфраструктурний та досить об’ємний. Але ми віримо, що гуртом впораємося. 

  Кожна гривня важлива для нашої спільної справи! 

  Як нам можна допомогти: 

  – Підтримай проєкт своїм благодійним внеском.

  – Посади #вашедеревовБотсаду. Для цього обери дерево з колекційних дерев, запропонованих командою Дендрарія Рубцова та зроби донат на будівництво системи поливу від 20000 грн для приватних осіб та 30000 грн для компаній. Пиши нам – ми надішлемо перелік доступних для висадки дерев. В серці Києва буде зростати родинне/корпоративне дерево, яке своїм існуванням рятує інші дерева.

  – Прийди на вже легендарні розкопки траншей для прокладання системи поливу – стань безпосереднім учасником будівництва поливу. Слідкуй за інформацією щодо можливості волонтерства на сторінці Facebook групи «Волонтери ботанічного саду» https://www.facebook.com/groups/295859318155879 та нашому телеграм каналі @pelicanlive.

  Сума пожертвування не підлягає поверненню (благодійність). Отримання Фондом коштів на рахунки проєкту є вашою згодою на це. Якщо нам вдасться залучити більше, ніж потрібно коштів для проєкту «Вода для Ботсаду», то надлишок коштів буде використано для проєкту «Тепло для Оранжерей» в Ботсаду.

  Ми також запрошуємо відповідальний корпоративний бізнес до співпраці. Віримо, що цей проєкт є унікальною можливістю залишити свій слід у збереженні природи та міського ландшафту Києва.

  Scroll to Top