Могутній світ дубів

Вкрай необхідним є усвідомлення важливості збереження історично притаманних екосистем України, адже з часом та з поступовим процесом урбанізації, суспільство почало забувати та нехтувати елементарними нормами ведення господарства.
В основі небезпечних процесів лежить вирубування природних лісів та заміна їх на монокультурні плантації сосни. Підвищення середньорічної температури, яке тягне за собою зниження рівня ґрунтових вод основні проблеми, що виникають внаслідок неправильного лісоутримання. Це значно послаблює дерева. Як результат – вони все менше здатні протистояти різним шкідниками та хворобами, зокрема верхівковому короїду, що останнім часом почав активно вражати соснові насадження України.
Висаджуючи в монокультурних лісах дуби, можна вирішити одночасно три питання: відновлення притаманних Україні деревостанів, поновлення чисельності дубів та спасіння монокультурних лісових масивів від зникнення.
Проєкт складається із трьох блоків. Перший блок проєкту полягає у відновленні лісових насаджень, що історично притаманні територіям України, тобто мішані ліси в яких фігурує дуб звичайний. Додатковою метою було збереження ділянки лісу в Національному природному парку “Пирятинський”, яка страждає від верхівкового короїда. Другий блок – еко-просвітницькі лекції «Саджай», з майстер-класом висадки жолудів та вирощення дубу в домашніх умовах. Також було запущено флеш-моб у соціальних мережа (другий блок проєкту), де було запропоновано всім охочим проростити дуб із жолудя та восени 2020-го рок висадити свої сажанці разом із фондом.
Результати проєкту
Першим етапом проєкту стало відновлення лісових насаджень, що історично притаманні територіям України, шляхом висадки безпосередньо жолудів у ґрунт поміж сосен на ділянці лісу в Національному природному парку “Пирятинський”. Залучено корпоративного донора (юридична компанія Арцінгер) та 10 волонтерів. Наступним етапом буде висадка 4000 жолудів восени 2020-го року, які зараз проходять процес стратифікації
Проведено майстер-класи під час еко-просвітницьких лекцій “Саджай», в яких взяли участь 60 учнів та 7 вчителів. Кожен екскурсант отримав набір «дубознавця», в який входили всі необхідні для пророщення жолудів матеріали (горщик, ґрунт, дренаж, 3 жолуді, покрокова інструкція). 50 наборів дубознавця передано до жіночої виправної колонії у місто Чернігів через ГО «Союз «Золотий Вік України»